Viitorul Dăeşti, la primul eşec pe teren propriu

După două victorii consecutive, una în deplasare, cu Ghiroda şi Giarmata Vii, iar alta acasă, cu ACS Poli Timişoara, Viitorul Dăeşti a suferit prima înfrângere de pe teren propriu din Liga a III-a. Sâmbătă, 26 octombrie, Lucian Iordache şi colegii săi au pierdut cu scorul de 3-1 confruntarea cu Naţional Sebiş. A fost 0-0 la pauză. Toate golurile s-au marcat în repriza secundă. Tabela s-a schimbat în minutul 46. Sebiş a preluat conducerea prin Claudiu Vereş, dar nu a rămas la timonă pentru mult timp. Dăeştenii au reuşit egalarea in minutul 50, prin George Neacşu. Soarta întâlnirii a fost decisă pe final. Oaspeţii au punctat de două ori, în minutele 86, prin Balha şi în prelungiri (Chitaş) şi au plecat de la Fedeleşoiu cu toate cele trei puncte. Trupa lui George Popolan are 15 puncte după 10 etape. E pe locul 8. În etapa viitoare, de la finele acestei săptămâni, va juca în deplasare cu Şoimii Lipova, echipă aflată pe locul 10 în clasamentul Seriei a IV-a din Liga a III-a. (S.S.)