Fără categorieLiga III

Viitorul Dăești a pierdut manșa tur a barajului pentru promovarea în eșalonul secund, cu Alexandria

Duminică, 4 iunie, Viitorul Dăești a disputat manșa tur a finalei barajului de promovare în Liga a II-a, cu CSM Alexandria, pe stadionul Municipal din Rm. Vâlcea. Rezultatul a fost favorabil oaspeților, care s-au impus cu 2-0. Ambele goluri au fost marcate în partea secundă. Neicu a deschis scorul în minutul 49, Stancu a dublat avantajul echipei teleormănene din penalty, în minutul 82, lovitură de pedeapsă acordată la căderea lui Voicu. Arbitrul Ionuț Coza a fost inamicul numarul 1 după această fază. Spectatorii l-au ținut într-un val de fluierături până la final pentru această decizie considerată de majoritatea eronată. Vom reveni cu amănunte.