Liga IVFotbal

Un gol a făcut diferența între Chimia și Costești, pe ISport Arena. Gazdele au ratat un penalty

Duminică, pe ISport Arena, în Liga a IV-a a avut loc un duel între două echipe apropiate, care își dispută meciurile de pe teren propriu pe aceeași bază. Chimia a fost gazdă, iar Costești, oaspete. A fost un meci sărac în goluri, dar cu ocazii. Diferența a fost făcută de un gol. Trupa pregătită de Bogdan Preda și Lucian Pătularu s-a impus cu 1-0. ”A fost 0-0 la pauză. Prin minutul 50 am marcat noi. Cred că mai degrabă a fost un autogol. Zizel Mătăsaru a trimis mingea bine, a lovit bara, apoi a ajuns la Larry, din nou a fost bară și din învălmășeală a intrat în poartă. Am avut și noi ocazii, dar mai multe adversarii. Spre final au avut șansa egalării. Au primit o lovitură de pedeapsă. Băița a ratat, a apărat portarul nostru. În ultimele minute a fost așa, pe contre”, a precizat Bogdan Preda, antrenorul-jucător de la Costești.