Liga VFotbal

Corona Mihăești a rezolvat meciul cu Pietrari din prima repriză

Corona Mihăești a făcut uitat meciul din etapa trecută, de la Vlădești. A câștigat cu 2-1 duelul cu Viitorul Pietrari. Practic și-a securizat victoria din prima repriză. Marinel Mazilu și Cosmin Cosma au marcat. Oaspeții au redus din diferență în minutul 90, din penalty. ”Eu am stat în tribună. E pentru prima dată când am fost pus în situația asta. Am primit două etape de suspendare după meciul de la Vlădești. Chiar dacă nu am avut intenția să-mi lovesc adversarul, a fost o neglijență. Meciul a fost ciudat, să zic așa. Înfrângerea mi se «datorează» și mie. Dar, acesta e fotbalul. Acum, cu Pietrari, prima repriză a fost la discreția noastră. Oaspeții nu au contat. Am condus cu 2-0. În partea secundă, au fost 10-15 minute grele, în care am lăsat adversara să joace, să vină peste noi. Nu am primit gol decât pe final, din lovitură de pedeapsă. Nu spun eu dacă a fost sau nu. Per ansamblu, diferența cred că a fost vizibilă. Chiar și când nu merge atacul foarte bine, ne ajută apărarea. Ionuț Pătrașcu, Petre Băiașu fac echipă bună în defensivă. Acum mergem la Lăpușata, apoi avem acasă, cu Crețeni. Ne dorim să ne luăm revanșa după meciul din tur, când am pierdut nemeritat după aspectul jocului”, a declarat Lucian Briceag, oficialul de la Corona Mihăești (locul 3 în Liga a V-a, la egalitate cu ACS Olanu, a doua clasată).