Liga VFotbal

Stejarul a predat ”lanterna”! Prima victorie pentru vlădeștenii lui Cristi Zotică după multe etape grele

După multe etape de suferință, a ieșit soarele și pe strada ”stejarilor” din Vlădești. Formația coordonată de Cristi Zotică a scăpat de ultima poziție din clasamentul Ligii a V-a. A predat ”lanterna” celor de la Bunești. Stejarul a câștigat cu scorul de 2-1 duelul de pe teren propriu, cu ACS Șușani. A fost a doua victorie a sezonului. ”Prima repriza a fost echilibrată, ambele echipe am avut faze de poartă. 0-0, înregistrat la pauză, ne-a ambiționat. Am ieșit la joc și am reușit să preluăm conducerea după o lovitură liberă de la 20 de metri, imparabilă, executată de Dobre. Am fost egalați. Toni Buniță a marcat golul de 1-1. Am forțat mai mult pe final, iar Sima ne-a adus victoria mult așteptată, cu un șut din interiorul careului. În ultimele minute am mai ratat o ocazie foarte bună de gol. Tabela s-a oprit la 2-1”, a concluzionat Cristi Zotică, după succesul cu Șușani.