Stancea „a dat-o-n bară”!

* jucătorul din Alunu a marcat un gol, dar a ratat penaltiul prin care putea aduce victoria echipei sale

Dacă în anii anteriori „câinii roşii” din Vâlcea inspirau respect şi teamă adversarilor din Liga a IV-a, în această ediţie competiţională situaţia pare a se fi schimbat în întregime. Dinamo 2007 nu mai are aceea conduită impunătoare dacă ţinem cont că, din cele cinci meciuri disputate până acum, a strâns doar cinci puncte, o medie de unul pe etapă. Slab, domne, slab, şi-ar zice Mustăţea!!! Anul trecut era mai bine! În partida de la Alunu, Dinamo a obţinut o remiză (1-1), gazdele deschizând scorul în primele minute de joc, prin Stancea, iar, după pauză, „alb-roşii” au înscris prin „Pendy” Cherăscu, soţul handbalistei care evoluează pentru Rulmentul Braşov. La scurt timp după egalare, Stancea a executat o lovitură de la 11 metri, dar a ratat şansa de a aduce echipei trei puncte. „Portarul nostru, Armeanu, a luat golul pe fondul unui moment de adormire. Săptămâna trecută, am mai transferat câţiva jucători, care se vor dovedi mai buni decât cei care au plecat de la echipă”, a spus Mustăţea. (L.C.)