Liga II

Scor de tenis pe „sinteticul” din Zăvoi

CSM RM. VÂLCEA – MINERUL BERBEŞTI 6-2

Fotbaliştii de la CSM Rm. Vâlcea au câştigat fără probleme, cu scorul de 6-2 (3-0), duelul amical cu echipa de Liga a IV-a Minerul Berbeşti, care a avut loc sâmbătă, 3 martie, pe terenul sintetic din Zăvoi. Deşi au început curajos meciul, „ortacii” lui Petre Grigore au trebuit să se recunoască până la urmă învinşi. „Municipalii” au marcat trei goluri până la pauză (prin Nicolae, Gogoşoiu, Vasile) şi alte trei după pauză (prin Makhtar, Gogoşoiu şi Ene), iar la un moment dat conduceau cu scorul de 6-0. Pe final, oaspeţii au marcat şi ei de două ori, prin Petre Buliman şi Daniel Văduva.
Antrenorii Marius Mitu şi Dumitru Teleşpan au trimis pe teren următorul „unsprezece”: Tufişi – Zaharia, Ionuţ Popescu, Plecanciuc, Vătăjelu, Androu, Pârvu, „Jackie” Nicolae, Robert Văduva, Makhtar, Gogoşoiu. Au mai evoluat: Chiriţă (portar), Constantin Vasile, Lajo Traore, Marius Mitu, Gigel Ene şi Bangali.
De partea cealaltă, Petre Grigore a mizat pe următoarea formulă de start: Ionuţ Cornea – Grigoroiu, Cazacu, Buliman, Cosmin Codin, Cosmin Roşia, Dobroiu, Cătălin Bucă, Bogdan Nica, Ion Bârlogeanu, Mihai Gârlă. Au mai fost folosiţi: Daniel Văduva, Spătaru şi Văsâi.