Ratările şi golul primit l-au nemulţumit pe antrenorul Coziei la debutul în Liga a IV-a, contra celor de la Brezoi

Cozia Călimăneşti, considerată una dintre principalele favorite la câştigarea Ligii a IV-a a început sezonul cu o victorie, însă mai puţin concludentă. Formaţia din staţiune a câştigat duelul cu Lotru Brezoi cu scorul de 2-1. Primele 45 de minute s-au încheiat cu un rezultat alb: 0-0. Gazdele au deschis scorul abia în minutul 65, prin Cosmin Marinaş. În minutul 72, Silviu Rădoi a majorat diferenţa. Pe final de partidă, Lotru a redus din diferenţă, printr-un gol de la 35 de metri, marcat de Lucian Pătularu, care l-a lăsat spectator pe Dina. Golul primit şi ratările l-au nemulţumit pe antrenorul Coziei, Vasile Ilinca. ”Am dominat jocul de la un capăt la altul. Am avut ocazii prin Marinaş, Chiripuş, Rădoi, Moldoveanu a trimis mingea în bară, Nonis Duca, după o respingere în faţă a portarului, nu a reuşit să împingă balonul în poarta goală. Sunt supărat că am primit gol, dar, până la urmă, importante sunt cele trei puncte”, a declarat Vasile Ilinca, după prima victorie din Liga a IV-a după pauza provocată de pandemie.