”Arătăm altfel, mai bine, dar ne lipsesc rezultatele”

Cu excepţia meciului de la Craiova, Minerul Costeşti a avut evoluţii bune în acest sezon. Din păcate, însă, soarele nu a apărut pe strada formaţiei vâlcene, care a obţinut doar un punct în patru etape. Marius Vlădoi speră să vină şi vremuri mai bune.

”Meciul cu Roşiori a fost filmat. Oricine îl poate urmări, dacă doreşte să vadă cum au stat lucrurile. Eu consider că jucăm altceva, arătăm altfel, mai bine. Păcat de jocul pe care l-am făcut cu Sporting, că nu ne-a adus şi puncte. Nu ar fi fost ieşit din comun. Am avut şi noi ocazii, dar nu am reuşit să le valorificăm, am rămas şi în inferioritate numerică, încă din prima repriză. Ne-am apărat bine, am atacat. În repriza a doua, au avut şi gazdele ocazii. Am făcut schimbări ofensive, ne-am dorit mai mult. Ori 1-0, ori 2-0, era acelaşi lucru. Am încercat să egalăm. În prelungiri, gazdele ne-au surprins pe contraatac. E dureros că nu reuşim să acumulăm puncte. În rest, despre serie, pot să spun că am luat deja pulsul şi mi se pare că majoritatea echipelor sunt de nivel apropiat. Nu cred că este surprinzător nici faptul că a câştigat Flacăra la Filiaşi. Se poate întâmpla orice în această serie. În ceea ce ne priveşte, sunt convins că, uşor-uşor, va fi şi pentru noi bine. Mai greu este că trebuie să rezolvăm alte probleme şi asta cât mai repede”, a spus Marius Vlădoi, directorul sportiv de la Costeşti, după partida din deplasare, cu Roşiori.