Patru goluri într-o repriză pentru Costeşti. Minerul a câştigat returul cu Tg. Cărbuneşti

După ce a pierdut meciul amical de la Tg. Cărbuneşti cu scorul de 4-1, Minerul Costeşti a reuşit să câştige returul, de pe sinteticul din Zăvoi, cu acelaşi scor: 4-1. Partida a avut loc sâmbătă, 26 februarie. Primele 45 de minute s-au terminat le egalitate, 0-0. Toate golurile s-au marcat în repriza secundă. Gazdele au deschis scorul, însă au fost rapid egalate. Finalul de meci a aparţinut formaţiei pregătită de Marius Vlădoi, care a punctat de alte trei ori. Călin ”Pele” Păun a înscris pentru 1-0, în minutul 50, Dănăricu a restabilit echilibrul. Raul Horumbă a readus formaţia vâlceană la timonă, apoi Neacşu a reuşit o dublă. Gorjenii au fost nemulţumiţi de arbitraj. Nu au aşteptat finalul. S-au retras de pe teren cu puţin înainte de expirarea timpului regulamentar de joc.
În partida cu Gilortul, au jucat pentru Costeşti: Denis Vlădoi – Miroiu, Bornea, Rizea, Roşianu, B. Zamfirescu, Kelemen, Traşcă, Dinu, Berescu, Neacşu. Au mai intrat: Panait, Pufu, Păun, Horumbă, Paşoi, Neacşa, Ramzi, Negoiţă, Alex Zamfirescu.