FotbalDiverse

Oltul Drăgoești, învinsă la Galicea de golul înscris de un fost jucător. Topologul mai dă o lovitură pe piața transferurilor

Pentru a doua săptămână la rând, Oltul Drăgoești a pierdut la limită, cu 1-0. De această dată în deplasare, în Cupa României. Formația de Liga a V-a a fost exclusă din competiție de rivala de pe plan regional, Topologul Galicea. Gazdele au câștigat confruntarea grație golului înscris în partea secundă de un fost jucător de la Drăgoești. Alexandru Manu, care nu a început meciul ca titular, fiind oprit pe margine din cauza absenței de la ultimele două partide, a intrat la pauză, iar la jumătatea părții secunde a fost servit de ”Monkey” Păun și a decis confruntarea. A fost, așadar, 1-0 pentru formația pregătită de Viorel Ciofâcă.
Topologul nu a intrat în vacanță. În week-end-ul viitor are un meci ”greu”, banchetul de final de an. Au început deja pregătirile și pentru partea a doua a sezonului. Oficialii clubului pregătesc o nouă ”repatriere”. ”Tractor” Predescu, de la Olanu, este primul pe lista transferurilor din pauza de iarnă. Lidera din Seria Nord a Ligii a VI-a și-ar mai dori și 1-2 juniori, pe care să-i pregătească pentru Liga a V-a. Obiectivul rămâne câștigarea campionatului și o participare cât mai lungă în Cupa României.
Va veni și Moș Crăciun la campionii de iarnă din Seria Nord. Vasile Neață, de la Delguard, le va oferi jucătorilor liderei și geci de iarnă personalizate.