Oltul Drăgoeşti a bifat un nou succes în drumul către play-off

Cu moralul bun după succesele din ultimele două runde, formaţia lui Gheorghe Melente şi Dorinel Bălău a reuşit să obţină alte trei puncte, importante în lupta pentru play-off. Sâmbătă, 28 octombrie, Oltul Drăgoeşti s-a impus cu scorul de 5-1, pe teren propriu, în faţa celor de la FC Păuşeşti Otăsău. Meciul a început, practic, de la 1-0. Bogdan Stanciu şi-a adus echipa în avantaj la doar câteva secunde după primul fluier al arbitrului. 1-0 a fost şi rezultatul pauzei. La cinci minute de la reluare, oaspeţii au restabilit egalitatea şi partida s-a relansat. Echilibrul nu s-a menţinut, însă, pentru mult timp. În minutul 55, Andrei Simion a punctat şi a readus-o pe Oltul Drăgoeşti la timonă. Meciul s-a încheiat până la urmă la scorul de 5-1 în favoarea gazdelor. Până la final au mai punctat Teo Oprişor, de două ori şi din nou Andrei Simion. Printre evidenţiaţi s-a regăsit şi Alex Manu, autor a trei „assist-uri”, „închizătorul” Vlad Mădălin, dar şi fundaşul Marian Pătraşcu, care a oferit echipei siguranţă în apărare. După acest succes, oficialii de la Oltul Drăgoeşti au avut şi motive de supărare. Bogdan Stanciu s-a accidentat şi este incert pentru viitoarele partide.