Minerul Costești a marcat trei goluri într-o repriză cu „satelitul” FC Hermannstadt. Incredibil ce s-a întâmplat în partea secundă!

Jucătorii și oficialii de la Minerul Costești trebuie să meargă la biserică, să pună acatiste. Și în această rundă au pierdut în Liga a III-a. Nimeni nu credea că după trei goluri marcate în prima repriză mai pot rata cele trei puncte din duelul din deplasare, cu FC Hermannstadt 2. Au înscris în debutul partidei, au fost egalați, apoi, până la pauză, au mai punctat de două ori. Ciprian Vlădoi și Vali Mihalcea, autorul unei „duble”, au marcat pentru Minerul.

Repriză secundă a fost de coșmar. Sibienii au redus din handicap, apoi au egalat, iar în minutul 90+4, chiar înainte de fluierul de final al jocului, au dat lovitura de grație. Gazdele s-au impus cu scorul de 4-3. Costești a rămas fără niciun punct în Seria a VII-a. Dezamăgirea este mare în rândul lotului. Golurile au fost luate pe greșeli personale. În absența lui Marius Vlădoi, niciunul dintre cei doi tineri portari din lot nu a reușit să ajute prea mult echipa în ultimele două partide. E chiar frustrant, să dai trei goluri în deplasare și să pleci fără niciun punct. Ramâne de văzut ce soluții se vor găsi, ținând cont de faptul că perioada de transferuri se încheie în câteva zile.