Liga IVFotbal

Malaia, a două victorie. Lala, ”eroul nordicilor”! Meci special pentru doi dintre ”actorii filmului” de la Vlădești

Foresta Malaia a obținut duminică, 2 octombrie, a doua victorie stagională. ”Nordicii” au câștigat cu scorul de 3-2 duelul din deplasare, cu Vlădești. Stejarul a condus cu 1-0, a intrat la pauză în avantaj însă partea secundă a aparținut oaspeților. Nelu Lala a fost ”erou” pentru Foresta. A marcat de două ori. Malaia a fost ”ajutată” să obțină cele trei puncte și de un autogol. Pentru Aly Glodeanu, jandarm în devenire și tutorele său pe plan profesional, Florin Dinucu, a fost un meci special. La serviciu fac echipă, dar aici au fost adversari. Glodeanu a fost aproape chiar să înscrie în poarta îndrumătorului său. La final, l-a lăudat pentru prestație.

”S-a terminat 3-2 pentru noi. Am avut o prima repriza slăbuță, am intrat în jocul adversarilor. Cei de la Vlădești pun probleme multor echipe pe terenul lor, unul mic, îngust. Am fost conduși cu 1-0 la pauză. Am revenit foarte bine de la vestiare, am avut minim 10 ocazii, două bare. La una, domnul Dinucu mi-a respins mingea în bară. Sincer, a fost cel mai bun jucător de la Vlădești. Iulian Beleț a mai avut o lovitură liberă scoasă din vinclu de același Florin Dinucu. După toate ocaziile noastre, au venit și golurile. Ion Lala a marcat de două ori și am mai beneficiat de un autogol al gazdelor. Golul 2 al celor de la Vlădești a venit în minutul 90. Consider că meritam victoria, cel puțin după aspectul reprizei secunde, când am jucat extraordinar toți, de la primul până la ultimul jucător. Suntem o echipă de mijlocul clasamentului, nu emitem pretenții, dar trebuie să câștigăm și să adunăm puncte cu cine trebuie. Țin să-l felicit pe domnul Dinucu, care a avut câteva intervenții nemaipomenite. Și-a găsit postul:)). Glumesc. Am un respect deosebit pentru dânsul”, a transmis Aly Glodeanu, care s-a alăturat echipei din Malaia în urmă cu două etape.