Liga IVFotbal

Mădulari a câștigat cu Drăgășani, dar primarul e supărat: ”Am așteptat o decizie la sesizarea pe care am făcut-o la meciul cu Sparta. AJF nu ne-a dat niciun răspuns, dar a programat finala Cupei”

CS Mădulari a reușit să câștige derby-ul zonal și oarecum al orgoliilor, cu Atletic Drăgășani. Gazdele s-au impus cu scorul de 3-2. Primarul Daniel Dimulescu a rămas, însă, cu supărarea de la dubla de Cupa României, cu Sparta Rm. Vâlcea. Nu pe echipa sa, pentru rezultate, ci pe AJF.

”Am făcut o sesizare, o contestație. Am avut un acord de transfer care nu a fost respectat. Nu am primit niciun răspuns din partea AJF. Când a fost vorba ca eu să fiu sancționat, imediat s-a întrunit Comisia. Acum nu a fost posibil. Scrie negru pe alb că dacă Bobi Mihăilă este folosit împotriva CS Mădulari, clubul Sparta se obligă să achite o anumită sumă, semnificativă. Nu a intrat niciun leu în contul clubului CS Mădulari de la Sparta, după ce Mihăilă a fost utilizat în tur, iar apoi și în returul semifinalelor. În schimb, Sparta a fost programată în retur, apoi chiar în finala Cupei, înainte de a fi dat un verdict în acest caz”, au declarat primarul Daniel Dimulescu și oficialii clubului.

”În privința meciului cu Drăgășani, nu sunt multe de spus. A fost un joc echilibrat, dar sunt mai fotbaliști ai mei. Au jucat pentru Drăgășani și foștii noștri jucători, Vrăjescu, Clenci, Sabău, Tînjală. Au condus ei cu 0-1, apoi am revenit, am preluat conducerea. Ne-au egalat în minutul 87, iar noi am marcat golul victoriei în minutul 90+3. Sică Vlad a înscris de două ori, iar Moldoveanu, o dată. Nu pot să spun nimic acum de sezonul viitor. Mai e o etapă, tragem linie și vedem ce va fi. Echipa e a Consiliului Local, chiar dacă mai vin eu cu bani de acasă”, a mai spus primarul din Mădulari.