LIGA A V-A
SERIA NORD
Etapa a XXIII-a
• Sâmbătă, 20 mai:
Forestierul Romani – Tineretul Surpatele *) 8-1
*) întrerupt în minutul 65, după ce echipa Tineretul Surpatele a rămas în doar şase jucători pe teren
• Duminică, 21 mai:
AS Rm. Vâlcea 2016 – Progresul Berbeşti 7-2
Athletico Rm. Vâlcea – Cavalerul Trac Cernişoara 1-2
Alutus Sălătrucel – Montana Izvoru Rece 2-1
Rapid Stoeneşti – Măgura Slătioara 1-5
Prim Stroeşti – ACS Vâlcea Sport 3-0
A stat – AS Oteşani
Clasament
1. Cavalerul Trac Cernişoara 22 17 0 5 73-26 51p.
2. AS Rm. Vâlcea 2016 21 16 0 5 89-36 48p.
3. Forestierul Romani 21 14 3 4 78-43 45p.
4. Athletico Rm. Vâlcea 20 12 4 4 71-41 40p.
5. Montana Izvoru Rece 22 12 2 8 60-48 38p.
6. ACS Vâlcea Sport 21 11 2 8 52-47 35p.
7. Măgura Slătioara 21 10 2 9 56-53 32p.
8. Alutus Sălătrucel 21 9 3 9 46-52 30p.
9. Progresul Berbeşti 22 6 2 14 66-81 20p.
10. Rapid Stoeneşti 21 5 3 13 44-75 18p.
11. AS Oteşani 20 5 2 13 44-82 17p.
12. Tineretul Surpatele 21 4 1 16 43-91 13p.
13. Prim Stroeşti 21 3 2 16 31-78 11p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa ALX Port Vale Mateeşti s-a retras din campionat după etapa a IX-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Etapa a XXIV-a
• Duminică, 28 mai:
Montana Izvoru Rece – Athletico Rm. Vâlcea (Ora 12.00)
Progresul Berbeşti – Alutus Sălătrucel (Ora 12.00)
Măgura Slătioara – AS Rm. Vâlcea 2016 (Ora 12.00)
Tineretul Surpatele – Prim Stroeşti (Ora 12.00)
AS Oteşani – Forestierul Romani (Ora 12.00)
ACS Vâlcea Sport – Rapid Stoeneşti (Ora 18.00)
Cavalerul Trac Cernişoara – Stă
LIGA A V-A / SERIA SUD
Etapa a XXIII-a
• Sâmbătă, 20 mai:
Utd Drăgăşani – CS Guşoeni 0-6
Luceafărul Pesceana – Damila Măciuca 2-1
Olteţul Zătreni – AS Lungeşti 8-0
CS Şuşani – Oltul Ioneşti 2-1
• Duminică, 21 mai:
Cerna Copăceni – FC Băbeni II 2-7
A stat – Zorile Scundu
A stat – Recolta Laloşu
Clasament
1. CS Guşoeni 21 15 5 1 73-24 50p.
2. Oltul Ioneşti 20 14 2 4 70-35 44p.
3. FC Băbeni II 20 12 1 7 67-31 37p.
4. CS Şuşani 19 11 3 5 59-35 36p.
5. Olteţul Zătreni 19 10 4 5 54-36 34p.
6. United Drăgăşani 20 10 1 9 51-73 31p.
7. Damila Măciuca 19 6 7 6 54-45 25p.
8. Recolta Laloşu 19 7 3 9 25-28 24p.
9. Luceafărul Pesceana 19 7 2 10 44-53 23p.
10. AS Lungeşti 19 3 3 13 28-78 12p.
11. Zorile Scundu 20 2 3 15 36-79 9p.
12. Cerna Copăceni 19 3 0 16 34-78 9p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa Rapid Voiceşti s-a retras din campionat după etapa a XI-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Etapa a XXIV-a
• Sâmbătă, 27 mai:
FC Băbeni II – Utd Drăgăşani (Ora 18.00)
Damila Măciuca – Cerna Copăceni (Ora 18.00)
AS Lungeşti – Luceafărul Pesceana (Ora 18.00)
Recolta Laloşu – Olteţul Zătreni (Ora 18.00)
Zorile Scundu – CS Şuşani (Ora 18.00)
CS Guşoeni – Stă
Oltul Ioneşti – Stă