LIGA A IV-A
SERIA NORD
Etapa a XVI-a
• Sâmbătă, 16 martie:
AS Bărbăteşti – Foresta Malaia 0-4
Lotru Brezoi – FC Păuşeşti Otăsău 1-2
Sporting Galicea – Viitorul Budeşti 2012 1-2
• Duminică, 17 martie:
Victoria Frânceşti – Viitorul P. Măglaşi 1-2
ACS Vâlcea Sport – Athletico Băile Govora 2-9
AS Băile Olăneşti – AS Buneşti 4-1
Clasament
- AS Băile Olăneşti 16 12 3 1 61-21 39p.
- Viitorul Budeşti 2012 16 10 4 2 54-25 34p.
- FC Păuşeşti Otăsău 16 10 2 4 49-26 32p.
- AS Buneşti 16 9 3 4 40-28 30p.
- Foresta Mălaia 16 9 2 5 65-36 29p.
- Sporting Galicea 16 9 0 7 49-43 27p.
- Viitorul Păuşeşti Măglaşi 16 8 0 8 39-50 24p.
- Athletico Băile Govora 16 7 2 7 39-36 23p.
- Victoria Frânceşti 16 4 1 11 28-63 13p.
- AS Bărbăteşti 16 3 3 10 19-36 12p.
- Lotru Brezoi 16 1 5 10 23-52 8p.
- ACS Vâlcea Sport 16 1 1 14 35-86 4p.
Etapa a XVII-a
• Sâmbătă, 23 martie:
FC Păuşeşti Otăsău – Sporting Galicea (Ora 16.00)
Viitorul Budeşti 2012 – AS Băile Olăneşti (Ora 16.00)
• Duminică, 24 martie:
AS Buneşti – ACS Vâlcea Sport (Ora 11.00)
Viitorul P. Măglaşi – AS Bărbăteşti (Ora 11.00)
Athletico Băile Govora – Victoria Frânceşti (Ora 11.00)
Foresta Malaia – Lotru Brezoi (Ora 12.00)
SERIA SUD
Etapa a XVI-a
• Duminică, 17 martie:
Oltul Ioneşti – FC Băbeni 2 6-0
CS Guşoeni – Minerul Berbeşti 2-3
Inter Lăpuşata – Viitorul Valea Mare 3-0
Olteţul Bălceşti 2014 – Ştiinţa Grădiştea 5-2
Sportul Genuneni – a stat
Clasament
- Minerul Berbeşti 14 10 1 3 45-27 31p.
- Viitorul Valea Mare 14 9 2 3 54-33 29p.
- Olteţu Bălceşti 2014 15 9 0 6 30-27 27p.
- Inter Lăpuşata 14 7 2 5 28-17 23p.
- Oltul Ioneşti 14 6 3 5 34-28 21p.
- CS Guşoeni 14 5 2 7 29-27 17p.
- Ştiinţa Grădiştea 15 5 1 9 28-33 16p.
- FC Băbeni 2 14 5 0 9 22-44 15p.
- Sportul Genuneni 14 2 1 11 21-55 7p.
Etapa a XVII-a
• Sâmbătă, 23 martie:
Minerul Berbeşti – Inter Lăpuşata (Ora 16.00)
• Duminică, 17 martie:
Sportul Genuneni – Oltul Ioneşti (Ora 11.00)
FC Băbeni 2 – CS Guşoeni (Ora 12.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Viitorul Valea Mare (Ora 16.00)
Ştiinţa Grădiştea – stă