Duminică, hat-trick pentru Malaia la Păuşeşti-Măglaşi

După eşecul din prima etapă, de la Mihăeşti, Foresta Malaia a reuşit să strângă rândurile. În următoarele trei meciuri, a obţinut două victorii şi un egal. Duminică, 29 septembrie, a înregistrat un nou succes. Trupa primarului Gabriel Ţolea a câştigat la Păuşeşti-Măglaşi. A fost un meci echilibrat, în multe momente, cu ocazii de gol de ambele părţi. Oaspeţii au reuşit să deschidă scorul în minutul 30, după o incursiune în viteză, pe partea dreaptă. Cătălin Duminică a primit mingea în centrul careului şi a marcat pentru 1-0 în favoarea Forestei. Cu doar un minut înainte de pauză, mălăienii şi-au dublat avantajul, după o neatenţie a apărării gazdă. A fost o aruncare de la margine, Vangu a făcut presing şi a recuperat balonul, Duminică a preluat şi a marcat din nou. De la 2-0, s-a făcut 2-2 şi meciul a redevenit deschis oricărui rezultat.

În minutul 62, Claudiu Buduroi a redus din hadicap, iar patru minute mai târziu, Iorgulescu a egalat. Soarta întâlnirii s-a decis în ultimele 10 minute. Oaspeţii au primit o lovitură de pedeapsă, gazdele au contestat-o, iar în urma acestei faze au rămas şi în inferoritate numerică, Buduroi fiind eliminat. Penalti-ul acordat Forestei a fost transformat precis de Pană: 3-2. Trei minute mai târziu, formaţia coordonată de Marius Pruneşi a beneficiat de o nouă lovitură de la 11 metri. Cătălin Duminică a executat, a înscris pentru 4-2 trecându-şi, astfel, în cont hatttrick-ul. Partida s-a încheiat la acest scor, iar Malaia a ajuns la egalitate de puncte cu Sporting Galicea, echipa de pe locul 3 din Liga a IV-a. (S.S.)