CS Şuşani, respiră! Victorie la scor de neprezentare, în deplasare, la Buneşti

După un start ratat de retur, în Liga a V-a, CS Şuşani a primit o gură de oxigen. În week-end-ul trecut a câştigat în deplasare, la scor de neprezentare (0-3) confruntarea cu AS Buneşti, căreia nu i-a priit pauza de iarnă. Şuşani a depăşit-o, astfel, în clasament, pe FC Vlădeşti şi a urcat pe locul 12. La Buneşti, Mircea Potecea i-a adus pe oaspeţi în avantaj în minutul 32. Suspansul s-a menţinut până spre finalul partidei. Formaţia coordonată de Toni Buniţă a scăpat de emoţii în ultimul sfert de oră. Primarul Costi Tudor a marcat golul 2 în minutul 76. Tabela a fost închisă două minute mai târziu, de Florian Popescu. Duminică, 26 martie, CS Şuşani va întâlni una dintre cele mai valoroase echipe din acest eşalon, vicelidera Oltul Ioneşti, care este favorită la câştigarea confruntării.