CS Şirineasa,1-3 cu CS Mioveni II

echipa vâlceană este din ce în ce mai aproape de retrogradarea în campionatul judeţean, după ce a pierdut şi cel de-al doilea meci din retur

CS Şirineasa a pierdut cu scorul de 3-1 (după 2-1, la pauză) meciul pe care l-a disputat vineri după amiază, pe teren propriu, cu CS Mioveni II, care a contat pentru etapa a 17-a a Ligii a III-a – Seria a III-a. Partida s-a disputat pe o vreme deloc propice pentru fotbal, pe o ploaie mocănească. Unicul gol al echipei vâlcene a fost marcat de Petruţ Tomescu, în minutul 16. Argeşenii au deschis scorul în minutul 11, prin Sebastian Ivan, iar după ce au fost egalaţi au preluat din nou conducerea, chiar înainte de pauză, în minutul 42, prin Eduard Neacşu. CS Mioveni II a mai punctat o dată, în repriza secundă, în minutul 70, prin Ionuţ Fulga, astfel că şi-a trecut în cont toate cele trei puncte puse în joc. Demn de menţionat este şi faptul că argeşenii au terminat partida cu CS Şirineasa în inferioritate numerică, după ce le-a fost eliminat un jucător în minutul 90+2.
În urma acestui eşec, trupa antrenată de Gabriel Mangalagiu a rămas cu 15 puncte în cont şi va trebui să lupte din greu pentru a evita retrogradarea. În următoarea rundă din Liga a III-a, echipa vâlceană va evolua în deplasare, la Atletic Bradu. Partida va avea loc vineri, 17 martie, de la ora 15.00. Aşa cum se cunoaşte, la gruparea argeşeană evoluează şi patru fotbalişti vâlceni: portarul Rareş Sporea şi mijlocaşii Grigore Ceapă, Ovidiu Popescu şi Adrian Codin, ultimul fiind originar chiar din Şirineasa. (N.C.)