Liga VFotbal

CS Bărbătești a avut nevoie de o ”încălzire” de 50 de la minute la Lăpușata

CS Bărbătești își continuă parcursul bun în Liga a V-a. Duminică, 12 noiembrie, formația coordonată de Ion Deaconu s-a impus cu scorul de 3-0 în deplasare, la Lăpușata. Oaspeții au avut nevoie de 50 de minute până să încline balanța în favoarea lor. Prima repriză s-a încheiat așa cum a început meciul, cu un scor alb. Papa a marcat pentru 0-1, iar apoi juniorul Miulescu a profitat de o nesincronizare în tabăra gazdelor și a dublat diferența. Au avut și gazdele oportunități de a înscrie, chiar și bară. Doar bărbăteștenii au marcat. Cristian Huruială a închis tabela la 0-3.

”Luăm meci cu meci și vedem ce va fi. Mai avem trei jocuri până la final de an. În ultima etapă mergem pe terenul liderei. Orice se poate întâmpla. În fiecare rundă sunt rezultate oarecum neașteptate. Noi am învins pe Pietrari, iar Pietrari acum am văzut că a fost aproape de o victorie cu Păușești Măglași. Așteptăm să vedem ce decide AJF și în privința Cupei României, dacă se va mai juca vreo etapă în acest an, ca să știm cum ne facem programul”, a spus Ion ”Cocoș” Deaconu, oficialul echipei de pe locul 4 din Liga a V-a, care a avut câteva absențe importante pentru meciul de la Lăpușata. Borcan și Grigorescu au lipsit, printre alții.