”Cocoşii” au pierdut ultimul amical, cu Tg. Cărbuneşti. Meciul s-a disputat la Pietrari

Vineri, 3 martie, Flacăra Horezu a disputat ultimul meci de verificare de dinaintea reluării Ligii a III-a. ”Cocoşii” au dat piept, la Pietrari, cu Gilortul Tg. Cărbuneşti, care şi-a inclus în program amicale cu toate cele patru grupări de Liga a III-a vâlcene. Pierduse cu Dăeşti şi Costeşti şi câştigase la Călimăneşti. A echilibrat balanţa. Gorjenii s-au impus şi în duelul cu Horezu. Partida s-a terminat la scorul de 2-0 pentru oaspeţi. Gilortul a deschis scorul în minutul 22, prin Gîlcescu şi a închis meciul abia în minutul 88. Calotă a marcat ultimul. Ca şi ocazii mari, oaspeţii au mai avut o bară. Şi Flacăra şi-a creat oportunităţi de a înscrie. Moise şi Traşcă au fost aproape de reuşită. La una dintre faze s-a opus portarul, la cealaltă mingea a fost respinsă de pe linia porţii. În primul 11 la Flacăra a revenit şi antrenorul-jucător Adrian Popa. La Gilortul, Costi Roncea, fost fotbalist la Flacăra şi alte echipe vâlcene, nu a jucat.
În meciul de la Pietrari, Flacăra Horezu s-a bazat pe: Sporea – Pintilie, Buliga, Moldovan, Ivan, Precup, Vrabie, Stanciu, Moise, Traşcă, Adi Popa. Au mai jucat: Gogete, Defta, Habet, Ruican, Vlad, Niculcea, Şandru.
Gilortul: Opriţa – Croitoru, Gheorghe (71’ Istudor), Marina (71’ Siewe), Bărănescu (83’ Lazăr), Avrămescu (73’ Calotă), Oprişa, Săulescu (83’ Căldăraru), Dănăricu (46’ Dogaru), Marica (46’ Ciutică), Gîlcescu (83’ Pobirci).