”Chiar dacă scorul arată altceva, nu am avut meci uşor la Drăgoeşti”

Corona Mihăeşti e pe podium în Liga a V-a. CS Bărbăteşti îi ”suflă în ceafă”. Formaţia coordonată de Cătălin Flămânzeanu nu i-a permis să treacă în faţă nici în această rundă. Corona a câştigat la Drăgoeşti cu 4-1, dar nu atât de uşor pe cât o arată scorul. Gazdele au condus cu 1-0.
”Am fost conduşi, gazdele au avut 1-0 la pauză. În minutul 35, atacantul lor a primit al doilea galben şi a fost eliminat. E clar că ne-a fost mai uşor în superioritate numerică. Poate dacă nu era această conjunctură, ne-ar fi fost mai dificil să întoarcem scorul. Am egalat din penalty, prin Marinel Mazilu, apoi am preluat conducerea. A marcat Darius Băiaşu, Alin Dumitru a dus scorul la 1-3, iar Ionuţ Pătraşcu, dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, a stabilit scorul final: 1-4. Normal că au mai existat tensiuni, decizii contestate, dar eu spun că dacă au fost eronate, s-a întâmplat de ambele părţi, nu doar într-o direcţie. După meci, ca de obicei, am mers la masă, ne-am simţit bine. Trebuie să tratăm în continuare meciurile cu seriozitate şi doar aşa vom fi, cu siguranţă, la final, în primele trei. Mai sunt patru etape până la vacanţă. Avem două meciuri acasă, alte două în deplasare. Afară le avem grele, la Roeşti şi Orleşti, iar în ultima etapă întâlnim Olanu, la Mihăeşti. Să rămânem concentraţi. Probleme de lot nu cred că avem. Ca la fiecare echipă, la acest nivel, e clar că se întâmplă ca în fiecare etapă să mai avem şi absenţe, dar în general reuşim să ne strângem”, a declarat Lucian Briceag, atacantul echipei din Mihăeşti.