Bărzăgeanu şi Vlad au semnat victoria echipei din Mădulari în meciul cu Ioneşti

CS Mădulari a obţinut sâmbătă a patra victorie din acest sezon de Liga a IV-a. Formaţia primarului Daniel Dimulescu s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa celor de la Oltul Ioneşti. Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate în prima parte a întâlnirii.
”Mădălin Bărzăgeanu a deschis scorul, apoi Sică Vlad, cu un şut de la 25-30 de metri, a trimis balonul la vinclu. A fost o execuţie spectaculoasă, nici nu s-a învârtit mingea în aer. Au avut şi oaspeţii o bară. În debutul părţii secunde am ratat din situaţii clare. Cred că într-un minut şi jumătate am avut trei şanse rarisime de a majora diferenţa. A ratat Sică. L-a prins, poate, mai relaxat. Nu l-a mai învins pe fostul nostru coechipier, Fify Bălan. Nu am reuşit să majorăm diferenţa din oportunităţile pe care le-am avut şi să ne facem, astfel, meciul mult mai uşor, în continuare. Apoi, prin minutul 80, ne-au surprins adversarii (n.r. – a marcat Bogdan Ciucă). Noi am bănuit că a fost off-side la golul lor, dar dacă arbitrul a decis altfel, poate a văzut mai bine. Oaspeţii au mai avut un şut de la vreo 20 de metri, respins de portar. Eu zic că victoria nostră e meritată. Am avut şi noroc, dar am şi prins o zi bună. Fondul de joc nu a fost rău nici în alte partide, dar din păcate nu au fost rezultatele pe care ni le-am fi dorit. Toţi băieţii au jucat bine. Trebuie evidenţiat şi Georgel Stanciu, un jucător constant, căpitanul nostru, pe care ne putem baza întotdeauna. Și cei de la Ioneşti au jucători buni, pasează, îşi văd de joc, sunt cuminţi”, au spus oficialii de la Mădulari după succesul cu Ioneşti.