Meciul de la Goleşti s-a încheiat la pauză

• Alin Matei, în conflict cu proprii jucători

Unul dintre meciurile care-au atras atenţia în această ultimă rundă din Liga a V-a s-a disputat pe terenul din Goleşti. Se întâlneau două echipe care de regulă îşi desfăşoară partidele de pe teren propriu chiar pe terenul din Bleici: Unirea Tric. Goleşti şi FC Lăpuşata. A fost un joc obişnuit de campionat, însă doar în prima repriză, care s-a terminat la egalitate (0-0). La pauză, jucătorii echipei considerată în deplasare, FC Lăpuşata, au început să se certe între ei. De la mici reproşuri provocate de anumite greşeli făcute pe parcursul primei reprize s-a ajuns ca jucătorii să se încaiere între ei. Fostul arbitru, actual jucător, dar şi unul dintre cei care-au pus bazele echipei FC Lăpuşata, Alin Matei, l-a lovit cu piciorul pe unul dintre coechipieri.

Scandalul a fost aproape de a lua amploare, cel agresat având intenţia de a răspunde provocării. A avut intenţia de a-l lovi pe Matei cu un fel de rangă. Lucrurile s-au liniştit însă la timp, dar o bună parte dintre jucătorii echipei FC Lăpuşata, date fiind cele petrecute, n-au mai vrut să continue. N-au mai intrat pe teren după pauză, astfel că se prefigurează o victorie cu 3-0 pentru UTG.