Victorieee….Victoria!

„Lanterna roşie” a seriei a II-a din campionatul Ligii a V-a a reuşit să producă surpriza rundei, impunându-se cu scorul de 3-1 în faţa Victoriei Ştefăneşti, o echipă de mijlocul clasamentului, care se vrea respectată. Cu doar trei victorii în campionat, două obţinute în urma meciurilor nedisputate cu Nycoil Guşoeni, Victoria Lungeşti nu spera la prea multe nici în partida cu vecinii de la Ştefăneşti, cu atât mai puţin cu cât adversarii au deschis scorul, încheind prima repriză în avantaj. După pauză, însă, lungeştenii au relansat meciul, Nedelcu restabilind egalitatea. Revenirea acestora părea să fi fost totuşi doar „un foc de paie”. Munteanu a primit cel de-al doilea cartonaş galben, lăsându-şi astfel echipa în inferioritate.

Spre norocul Victoriei din Lungeşti, dezechilibrul numeric nu s-a menţinut mult timp, arbitrul eliminând şi un jucător al echipei din Ştefăneşti, pentru lovirea adversarului. Măsurile disciplinare luate cu jucătorii celor două grupări s-au dovedit de bun august doar pentru Cristi Alexe şi compania care au reuşit în cea de-a doua parte a reprizei secunde să întoarcă soarta partidei în favoarea lor. Golurile lui Dan şi Dinucu au adus o nouă victorie…Victoriei din Lungeşti, rezultat care oferă încredere pentru meciurile viitoare. (Simona SIMA)