Victorie chinuită pentru „câinii” lui Leţa

Partida dintre Dinamo Rm. Vâlcea şi Viitorul Călimăneşti, contând pentru etapa a opta din cadrul Seriei I, a fost cu greu câştigată de echipa gazdă. Chiar dacă şi în prima repriză „câinii” au încercat din răsputeri să marcheze, călimăneştenii le-au creat adevărate probleme. Prima jumătate a confruntării a fost lipsită de goluri, nici una dintre echipe nereuşind să puncteze. În a doua jumătate a partidei, eforturile „alb-roşiilor” s-au concretizat prin golul lui Căpraru, care a punctat pentru Dinamo exact înainte de finalul confruntării, mai exact în minutul 92 (1-0). Antrenorul celor de la Dinamo Rm. Vâlcea, Marian Leţa, s-a arătat dezamăgit de felul în care a jucat echipa pe care o pregăteşte.

„Am făcut un meci slab, în timp ce echipa adversă ne-a creat multe probleme, astfel că, în opinia mea, consider victoria obţinută drept una norocoasă, ca să nu zic că a fost chiar chinuită. Totuşi, am meritat să câştigăm cele trei puncte”, a declarat Marian Leţa. (O.D.)