Rapid… spre mijlocul clasamentului

• formaţia din Voiceşti a reuşit să-i surclaseze pe cei de la AS Creţeni

Înaintea începerii campionatului Rapid Voiceşti se anunţa a fi una dintre candidatele la promovare. Meciurile disputate, însă, au dovedit că lipsa de experienţă a jucătorilor contează destul de mult. În 6 etape desfăşurate, echipa lui Florin Vătafu nu s-a impus decât o singură dată, o altă partidă terminând-o la egalitate. În rest, numai înfrângeri. Acum însă pare a fi reuşit să iasă din pasa proastă. S-a impus în faţa grupării lui Ionel Spîrleanu, AS Creţeni şi aşteaptă încrezătoare meciurile viitoare. Partida cu AS Creţeni le-a dat încredere că pot mai mult decât au demonstrat până acum şi mai ales le-a dovedit că un meci durează 90 de minute.

Speranţele într-un rezultat bun erau minime, după ce la pauză oaspeţii îi conduceau cu 1-0. Imediat de la reluare au reuşit, însă, să egaleze şi jocul a curs în favoarea lor. S-a făcut între timp 4-1 pentru Rapid, dar s-a terminat 4-3, gruparea din Creţeni forţând pe final, când gazdele au jucat în inferioritate numerică după ce Floroiu a fost eliminat pentru o comportare violentă.  (L.S.)