„Unii jucători au resimţit o stare de oboseală după partida cu Filiaşi”

* spune managerul general de la CS Şirineasa, Mădălin Dobre, după înfrângerea de la Roşiori

După înfrângerea de la Roşiori, CS Şirineasa a rămas cu 26 de puncte în cont şi se află în continuare pe locul 13 în Seria a III-a, de pe care se poate salva totuşi de la retrogradare. Formaţia vâlceană e urmată în clasament de Urban Titu (20 de puncte), care a pierdut de asemenea week-end-ul trecut, tot în deplasare, tot în Teleorman şi tot cu 2-0, dar la FCM Alexandria.

Sporting Roşiori n-a avut decât trei jucători de rezervă

„Din păcate, n-am reuşit să ne întoarcem cu puncte de la Roşiori, deşi am jucat bine. Am avut patru ratări monumentale, trei dintre acestea la 0-0, care ar fi putut schimba soarta partidei. Apoi, am dominat autoritar şi repriza secundă, dar degeaba, mingea n-a vrut să intre în poarta adversă. Am căutat în continuu golul egalizator şi când colo tot Sporting Roşiori a mai marcat o dată, în minutul 90. Ca să nu mai zic că am avut şi un penalti clar în minutul 85, când Tomescu a fost faultat în careu – practic, a primit un şut puternic în spate! –  pentru care adversarul trebuia să primească măcar un galben, dacă nu chiar roşu direct. Arbitrul nici nu l-a avertizat pe jucătorul echipei gazdă şi nici nu ne-a dat penalti”, a declarat Mădălin Dobre, manager general la CS Şirineasa, după partida de la Roşiori.

Flacăra Moreni, următoarea adversară a vâlcenilor

„Ne pare rău pentru acest eşec, deoarece puteam să obţinem măcar un punct, după felul cum am jucat. Trebuie să recunoaştem însă şi faptul că s-a resimţit oboseala după meciul de marţea trecută, cu ACSO Filiaşi, de pe teren propriu, iar jucătorii noştri n-au mai avut aceeaşi prospeţime. Partida aceasta a venit parcă prea repede! Ne pare rău că n-am luat puncte la Roşiori şi pentru că Sporting era o echipă în vrie. De altfel, adversara noastră n-a avut decât trei jucători de rezervă la meciul cu noi. Prin prisma acestui lucru, poate că trebuia să obţinem un rezultat bun. Dar asta e! După patru meciuri fără înfrângere, trebuia să vină şi un eşec”, a adăugat Dobre.
În penultima rundă din Liga a III-a, care va avea loc la finele săptămânii viitoare, Leo Săraru & Co. vor întâlni ocupanta poziţiei secunde din Seria a III-a, Flacăra Moreni. Partida va avea avea loc vineri, 19 mai, de la ora 18.00, la Şirineasa. (N.C.)