Încă o victorie pentru CS Şirineasa: 3-1 cu FCM Alexandria

CS Şirineasa a câştigat penultimul meci amical din pauza de iarnă, în care elevii lui Gabriel Mangalagiu s-au duelat, pe terenul sintetic din Popeşti, cu FCM Alexandria. La finele turului, gruparea teleormăneană de Liga a III-a se află pe locul 6 în aceeaşi serie din care face parte şi echipa vâlceană. Fotbaliştiii de la CS Şirineasa s-au impus cu scorul de 3-1 (după 1-0, la pauză), prin golurile fost semnate de Ştefan Răcăreanu (în minutul 21), Ionuţ Lăzărescu (64) şi Adrian Tilioiu (90), adversarii punctând în minutul 50, când au restabilit şi egalitatea, 1-1.
Gabriel Mangalagiu a început partida de la Popeşti cu următorul „unsprezece”: Iustin Teodorescu – Ioan Săraru, Laurenţiu Nicolaescu, Alin Neacşu, Marian Roşianu, Raul Horumbă, Octavian Marinescu, Petruţ Tomescu, Leonard Săraru, Ion Marian, Ştefan Răcăreanu. Pe parcursul meciului au mai fost introduşi pe teren Radu Cârstoiu (portar), Ionuţ Lăzărescu, Bogdan Popescu, Gheorghiţă Constantinescu, Robert Tănăsie, Marinel Ciocotoiu, Alexandru Chiripuş, Ionuţ Stoleriu, Adrian Tilioiu, Dragoş Preda şi Robert Teodorescu.
Duminică, 26 februarie, de la ora 14.00, Laurenţiu Nicolaescu & Co. vor disputa tot pe stadionul sintetic de la Popeşti un nou meci de pregătire, împotriva echipei AS Vedea Văleni Nicolae Titulescu (locul 3 în Liga a IV-a din judeţul Olt). (N.C.)