CS Şirineasa, învinsă la Roşiori

În această seară, CS Şirineasa a disputat un nou meci în Liga a III-a. Formaţia pregătită de Gabriel Mangalagiu s-a deplasat la Roşiori, pentru partida cu echipa locală, Sporting. Duelul s-a încheiat cu victoria teleormănenilor, cu scorul de 2-0. Învingătorii au marcat prima oară în minutul 26, prin Iulian Urîtu. Cel de-al doilea gol a picat chiar în ultimul minut de joc şi a fost înscris de Alexandru Cercel. După această înfrângere, vâlcenii au rămas cu 26 de puncte în cont şi se află în continuare pe locul 13 în Seria a III-a, de pe care se pot salva de la retrogradare. CS Şirineasa e urmată în clasament de Urban Titu (20 de puncte).
În penultima rundă din Liga a III-a, care va avea loc la finele săptămânii viitoare, Leo Săraru & Co. vor întâlni ocupanta poziţiei secunde din Seria a III-a, Flacăra Moreni. Partida va avea avea loc vineri, 19 mai, de la ora 18.00, la Şirineasa. (N.C.)