Adi Popa a răspuns la cea mai arzătoare întrebare a vâlcenilor, despre Flacăra Horezu

Flacăra Horezu a câştigat cu scorul de 2-0 meciul cu FC Pucioasa, disputat pe teren propriu, prin golurile marcate de Neacşu şi Cristi Munteanu (dintr-un penalti obţinut de Radu Georgescu). În urma acestui rezultat, trupa antrenată de Adrian Popa şi Florin Matache se menţine pe primul loc în clasament, cu 26 de puncte, în timp ce Turris Turnu Măgurele se situează pe locul 2, cu 22 de puncte. „Spectatorii prezenţi la meci au văzut că nu am avut deloc un meci uşor, chiar dacă am câştigat cu scorul de 2-0. Turris a jucat din minutul 20 în inferioritate. Chiar şi aşa, a avut momente bune când a controlat jocul şi ne-au pus probleme. 15 minute din repriza a doua le-au aparţinut adversarilor, pe fondul unei căderi a noastre. După meci, domnul primar a trecut pe la noi şi ne-a felicitat pentru acest nou rezultat deosebit. Aş vrea să răspund poate la cea mai arzătoare întrebare a vâlcenilor: vreţi Liga a II-a? Sincer, e mult prea devreme să ne gândim atât de departe. O să ne aştepte multe meciuri foarte grele în retur… Ideea e că noi vrem victoria din fiecare meci. Niciodată nu intrăm pe teren cu gândul să facem egal”, a spus Adrian Popa. (L.C.)