ACS Şirineasa, învinsă şi la Bradu (1-3)

ACS Şirineasa a pierdut meciul pe care l-a susţinut în deplasare, la Atletic Bradu. Echipa antrenată de Adi Dulcea s-a impus cu 3-1 (după 1-0, la pauză). Nicolae Ruţă a deschis scorul în minutul 25, iar Constantin Şerban l-a majorat la începutul reprizei secunde, în minutul 51.

În ultimul sfert de oră, s-au mai marcat încă două goluri. Primul – de către vâlceni, prin Laurenţiu Nicolaescu, în minutul 78, iar al doilea – de argeşeni, în minutul 80, prin acelaşi Nicolae Ruţă, din penalti.
Pentru ACS Şirineasa, eşecul de la Bradu a fost cel de-al treilea consecutiv din acest start de retur şi al cincilea consecutiv din campionat, dacă ar fi să luăm în calcul şi cele două înfrângeri la rând din finalul turului. Astfel, echipa pregătită de Gabriel Mangalagiu a rămas în continuare pe locul 13 (primul sub linia retrogradării), la patru puncte în sptatele formaţiei CS „U” Craiova II, care a triumfat în această rundă, pe teren propriu, în faţa formaţiei CS Mioveni II, cu scorul de 3-0.
Clasamentul ultimelor cinci locuri din Seria a III-a se prezintă astfel în acest moment: CS „U” Craiova II (19 puncte, 17 meciuri), FCSB II (19 puncte, 15 meciuri), ACS Şirineasa (15 puncte, 17 meciuri), CS Podari (13 puncte, 16 meciuri) şi Urban Titu (11 puncte, 16 meciuri).
În următorul meci din Liga a III-a, ACS Şirineasa va primi pe teren propriu vizita codaşei Urban Titu. Partida va avea loc săptămâna viitoare, mai precis vineri, 24 martie, de la ora 15.00, pe stadionul din comuna administrată de primarul Ion Streinu. (N.C.)