DiverseAlte sporturi

Sportivii de la CS Culturistul s-au întors cu două medalii de la Naționale

În ultimele zile de vară, Federația Română de Culturism și Fitness a reușit să organizeze Campionatul Național dedicat categoriilor cadeți, juniori, seniori și masters. Competiția a avut loc la Sibiu, în Sala Transilvania. A fost mai puternică decât oricând, bucurându-se de un număr record de participanți: 448. Printre ei s-au regăsit și trei sportivi de la CS Culturistul, care s-au bucurat de aprecieri și rezultate bune. Marian Dumitrașcu, la culturism, juniori mari (19-23 ani), a obținut medalia de bronz. Crina Elena Filip s-a clasat pe un onorant loc 6 la Body Fitness Bikini (163 cm.), iar Vali Mihăescu a cucerit argintul la masters (55-59 de ani), categoria +75 kg. Prezența sportivilor vâlceni la acest important concurs a fost posibilă datorită unor sponsori, care au mai susținut activitatea CS Culturistul și cu alte ocazii. (S.S.)