Sparta-Mădulari a încheiat minisezonul pe locul 3

Miercuri, 5 mai, pe terenul sintetic din cadrul stadionului Municipal, Chimia 1873 Rm. Vâlcea și Sparta-Mădulari au disputat ultimul meci al minisezonului Ligii a IV-a. Partida nu a avut miză. A fost precum una amicală, fără încrâncenare, desfășurată sub semnul sportivității. Oaspeții au făcut diferența în prima repriză. Mihai Neacșu a deschis scorul în minutul 14, finalizând frumos, la colțul lung. În minutul 27, Ștefan Bolovan a dublat avantajul echipei sale. 2-0 a fost și scorul final. Ambele echipe și-au mai creat ocazii de a înscrie, dar ”tabela” nu s-a schimbat. Chimia a terminat campionatul pe ultimul loc, fără să obțină vreun punct. Sparta-Mădulari a acumulat 10 puncte, la fel ca și cea de-a doua clasată, FCPO, echipă avantajată de golaveraj și meciurile-directe, care va juca finala Ligii a IV-a cu FC Băbeni. Până ”aici” a durat și colaborarea dintre Sparta și Mădulari. De acum înainte, fiecare va merge pe drumul său.