Şirineasa, una rece, alta caldă! Vîlcea şi Drăghia, hattrick cu Vlădeşti

După cum am mai spus şi cu alte ocazii, Viitorul Şirineasa e o echipă imprevizibilă în Liga a V-a. În general, după una rece, a venit alta caldă. Aşa s-a întâmplat şi în ultimele runde. După eşecul de la Mădulari, cu Şuşani, formaţia coordonată de Daniel Băcanu şi Cosmin Streinu a câştigat fără drept de apel duelul de pe teren propriu, cu AFC Vlădeşti. După primele 45 de minute era clar care va fi deznodământul. Gazdele aveau 4-0 la pauză. Florian Drăghia a deschis scorul rapid, în minutul 3, iar la jumătatea reprizei, tot el a dublat diferenţa. Alex Tiţa şi Vlad Vîlcea au stabilit scorul pauzei (4-0). Din minutul 61, vlădeştenii au jucat în inferioritate numerică. Alin Matei a fost eliminat pentru cumul de avertismente. Imediat, Florin Duma a redus din handicap (4-1), însă finalul a aparţinut tot trupei din Şirineasa. Drăghia a marcat şi golul 3, iar Vîlcea i-a urmat exemplul şi a mai punctat de alte două ori. 7-1 a fost la final. Şirineasa merge duminică, 26 noiembrie, la Pietrari. AFC Vlădeşti are derby local, cu Stejarul.