Şelimbăr a pierdut primele puncte ale sezonului, la Vâlcea

Vineri după-amiază, microbiştii vâlceni au putut urmări, pe stadionul din Zăvoi, derby-ul Ligii a II-a, între prima şi a treia clasată, Şelimbăr – Galaţi. Au fost ocazii de ambele părţi, faze frumoase, dar un joc încheiat nedecis. S-a terminat 1-1. Sibienii au pierdut primele puncte din acest sezon. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 37, dintr-un penalty transformat de Cisotti. Au mai avut o şansă de a intra cu 2-0 la pauză, dar portarul Şelimbărului a blocat şutul lui Mitrovic. În debutul părţii secunde, Ursu a egalat dintr-o lovitură liberă executată la vinclu, perfect. Pentru Şelimbăr urmează o deplasare, la Tg. Jiu. Va reveni la Vâlcea pe 10 septembrie, pentru confruntarea cu Unirea Dej.