Scor de tenis în meciul CS Şirineasa – AS Vedea Văleni Nicolae Titulescu (6-2)

În această după amiază, CS Şirineasa a disputat ultimul meci amical din pauza de iarnă. Elevii lui Gabriel Mangalagiu au înfruntat, pe stadionul sintetic din Popeşti, echipa AS Vedea Văleni Nicolae Titulescu (locul 3 în Liga a IV-a din judeţul Olt). Deşi pe teren nu s-au aflat mulţi dintre titularii obişnuiţi, echipa vâlceană s-a impus categoric, cu scorul de 6-2 (după 2-1, la pauză). Darius Preda şi Adrian Tilioiu şi-au trecut în cont câte o „dublă” pentru CS Şirineasa, celelalte două goluri fiind semnate de Gheorghiţă Constantinescu şi Ionuţ Stoleriu. Vâlcenii au ratat şi un penalti, prin Robert Bloţu, care şi-a revenit după entorsa suferită în perioada când a dat probe de joc la Chindia Târgovişte.
În partida cu AS Vedea Văleni Nicolae Titulescu, antrenorul Gabriel Mangalagiu a trimis pe teren următorul „unsprezece” de start: Iustin Teodorescu – Ionuţ Lăzărescu, Bogdan Popescu, Robert Tănăsie, Marian Roşianu, Gheorghiţă Constantinescu, Raul Horumbă, Alexandru Chiripuş, Ion Marian, Darius Preda, Adrian Tilioiu. Pe parcursul jocului, au mai fost utilizaţi: Radu Sorin (portar), Marinel Ciocotoiu, Ionuţ Stoleriu, Robert Tănăsescu, Ştefan Răcăreanu şi Robert Bloţu.
CS Şirineasa va disputa primul meci oficial din returul Ligii a III-a la finele săptămânii viitoare. Sâmbătă, 4 martie, de la ora 15.00, Leo Săraru & Co. vor înfrunta în deplasare echipa CS „U” Craiova II. (N.C.)