Liga IVFotbal

Recompensa financiară promisă a avut efect! Gură de oxigen pentru Viitorul Mateești!

După aproape o lună și jumătate de pauză, Viitorul Mateești s-a bucurat iar de un rezultat pozitiv. Formația coordonată de Mady Donțu a reușit să învingă revelația acestui campionat, pe Viitorul Budești. 3-1 a fost scorul final, rezultat care a urcat trupa din Mateești pe locul 13, la egalitate de puncte cu Unirea Tomșani. Jucătorii au avut motivație suplimentară pentru a se impune în acest duel. Le-a fost promisă o primă de 200 lei pentru cele trei puncte.

”Am început meciul de la 0-1. Am fost conduși, dar am egalat până la pauză. Bogdan Spătaru a obținut un penalty și tot el l-a transformat. La 0-1, apoi 1-1 am fost un pic tensionați, pentru că iar ratam, precum și în alte meciuri și nu reușeam să trecem în avantaj. Spătaru a avut 4-5 ocazii. Dar a fost bine până la urmă. În partea secundă am mai înscris de două ori, prin Badi și Mady (Leonard Donțu). Încercăm să mai strângem puncte până în iarnă. Obiectivul este să terminăm în primele 10-12 formații. În pauza competițională poate mai reușim să aducem 2-3 jucători și să ne bucuăm mai des de rezultate pozitive”, a precizat primarul din Mateești, Cosmin Anghelescu, după al treilea succes stagional al echipei din localitatea pe care o administrează.