Prima înfrângere pentru Dăeşti sub comanda lui Călin Cojocaru

Viitorul Dăeşti a disputat sâmbătă, 30 iulie, o nouă partidă de verificare, de această dată contra unei formaţii cu pretenţii din Liga a II-a, FC Braşov. Meciul a avut loc la Tărlungeni. S-a încheiat favorabil trupei lui Dan Alexa, care s-a impus cu scorul de 3-1. Toate golurile au fost marcate după pauză. Gazdele au condus cu 2-0. Vâlcenii au redus din diferenţă prin Grecu, dar braşovenii au refăcut ecartul pe final. Antrenorul secund, Cristi Munteanu, a ratat ultimele minute. A fost eliminat cu un sfert de ora înainte de ultimul fluier. Pentru principalul Călin Cojocaru a fost prima înfrângere de la venirea la Dăeşti.
Pentru FC Braşov au evoluat, la Tărlungeni: Mutu – (Zvonimir 46), Sorsa (Șaim 58) , Fustar (Jovanovic 68), Burlacu (Drăgoi 46), Dumbravă (Cardoso 79), Iorga (Istrate 79), Lazăr, Lascu (Lambrinoc 58), Spătaru (Mihalcea 58), Martinov (Vasile Constantin 46), Angelov (Bg. Roşu 68)
Viitorul Dăeşti s-a bazat pe: Lungu – Vasile, Diaconescu, Pîrvulescu, Samson, Pîrvu, Wilfred, Saleh, Anghelina, Manole, Nicula. Au mai intrat: Munteanu, Ghiţă, Mălin, Costea, Garcia, Cioablă, Bîrzan, Grecu, A. Popolan, Vlădoi, Prunaru.