FIT 24 a cucerit Cupa Imnului la minifotbal! Un tunisian, cel mai bun stranier la competiţia din Zăvoi

Cu ocazia Zilei Imnului Naţional, săptămâna trecută s-au desfăşurat mai multe competiţii sportive. Asociaţia ”Sportul pentru Toţi”, împreună cu Primăria Râmnicului, au organizat un turneu de fotbal, dar şi concursuri de streetball, trotinete. Cel de fotbal a început la Şcoala Gimnazială Nr. 5 şi s-a încheiat vineri seara, pe terenul sintetic din cadrul stadionului Municipal. 16 echipe au participat. În semifinale s-au înregistrat rezultatele: FC Ostroveni 2022 – Vox Profile 2-3 şi FIT24 – LSV 2-0. Locul 3 la Cupa Imnului a fost ocupat de FC Ostroveni 2022, care a câştigat finala mică, cu LSV, cu scorul de 3-0. Trofeul a ajuns la FIT 24, care s-a impus italieneşte, cu 1-0, în finala mare, cu Vox Profile. Primele patru clasate au fost premiate de Constantin Vlaşcu şi reprezentanţii Primăriei cu cupe, diplome, tricouri şi medalii. Au fost acordate şi câteva premii speciale. Ştefan Mosor, de la FIT24 a fost cel mai tehnic jucător, Iulian Dinucu (FC Ostroveni) şi Petrişor Alin Manda (VOX Profile) au primit trofeele fair-play. Fred Răduţi, de la LSV, şi-a adăugat în ”palmares” titlul de cel mai bun antrenor la Cupa Imnului. Hamdi Rahali, soţul handbalistei de la SCM, Asma Elghaoui, a fost declarat cel mai bun stranier al competiţiei din Zăvoi.