Oltul Drăgoești a marcat de trei ori cu Lăpușata. A fost 2-1. Pariseu, la primul gol ca tătic

Echipa primarul Gheorghe Melente, Oltul Drăgoești, a făcut uitată înfrângerea din partida precedentă, de la Frâncești. Duminică, 30 octombrie, formația coordonată de Edi Guță a reușit să câștige confruntarea cu Inter Lăpușata. Partida s-a încheiat la scorul de 2-1 în favoarea gazdelor. Toate golurile au fost înscrise de Drăgoești. Gheorghe Pariseu, după două ratări din situații clare, a reușit să-l învingă pe portarul advers. A fost prima sa reușită ca proaspăt tătic. Pariseu a dedicat golul fiului său, Edward. Formația sa nu a rămas în avantaj. La pauză s-a intrat la egalitate: 1-1. Oaspeții au egalat printr-un autogol. Burlan a deviat balonul pe spate, învingându-l pe Băiță. Imediat după pauză, Ghica a readus-o pe Drăgoești la conducere. Au mai fost ocazii de ambele părți. La gazde s-a remarcat Băița. A avut câteva intervenții providențiale între buturi. ”Ne-au lipsit și nouă jucători. Au avut și ei absențe. Până la urmă a ieșit bine pentru noi și ne bucurăm pentru victorie. Munca băieților a fost răsplătită. Băița ne-a ținut în viață. A avut din nou o evoluție bună. Pariseu a marcat și el după ce ratase două ocazii mari. Și Ghica a mai avut o oportunitate de a înscrie, în afara golului. Sperăm să avem cât mai des motive de bucurie în acest campionat”, a spus Edi Guță, după a doua victorie a echipei sale din acest sezon.