Olanu, condusă din nou! Costinel Ilie a debutat cu noroc pentru vicelideră

ACS Olanu a obţinut sâmbătă dup-amiază o victorie concludentă în a treia etapă din returul Ligii a V-a. 4-1 s-a terminat confruntarea cu CS Şuşani. Prima repriză nu a fost tocmai bună pentru gazde, care s-au văzut din nou conduse, cum s-a mai întâmplat, în ultima vreme, de multe ori. Alecs Burtescu a deschis scorul dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri. Narcis Tomescu a egalat înainte de pauză. Staff-ul tehnic al viceliderei a făcut apoi două schimbări inspirate. Printre nou-intraţi s-a aflat şi Costinel Ilie, proaspăt transferat de la Budeşti. Costi a debutat cu noroc pentru Olanu. De la 0-1 s-a făcut 4-1. A trimis balonul la vinclu, din lovitură liberă. Pentru trupa susţinută de X-su (Nicolae Florin) au mai punctat ”Tractor” Predescu şi golgheterul din trecut, Menu (Alexandru Eduard Ilie). ACS Olanu are un lot echilibrat. Banca de rezerve e valoroasă, astfel că orice jucător intră pe parcurs, aduce un plus. Dacă Păuşeşti Măglaşi s-a detaşat în fruntea ierarhiei (are 9 puncte peste Olanu), lupta e extrem de strânsă pentru locul 2. Olanu se află la egalitate cu Mihăeşti. Mai sunt, însă, multe puncte în joc şi orice se poate întâmpla.