FotbalDiverse

Luca Văduva, marcator la Națională!

Tânărul fotbalist vâlcean Luca Văduva, format de Puiu Nițulescu, transferat de la clubul Viitorul Dăești, la Universitatea Craiova, are evoluții din ce în ce mai bune pentru Naționala României Under 15. Marți, 12 martie, Luca a înscris primul gol al reprezentativei țării noastre în meciul de pregătire cu Muntenegru, disputat la Petrovac, terminat la egalitate, scor 2-2. Vâlceanul a intrat pe teren în minutul 56, iar în minutul 63 a trimis mingea în plasă. Matei Țicală a fost al doilea marcator al României. Luca evoluează pe postul de mijlocaș. În lotul convocat de selecționerul Victor Ene pentru această acțiune se mai află un vâlcean, Gabriel Sanda, plecat de la ISport, legitimat acum la Farul Constanța.