Lotru Brezoi a încheiat sezonul cu o victorie în fața finalistei Cupei României! Moment de reculegere pentru un fost jucător al echipei

Lotru Brezoi și-a luat ”La revedere” de la proprii suporteri sâmbătă, 8 iunie, cu o victorie. Formația de la poalele Țurțudanului a învins Chimia, finalista fazei județene a Cupei României. Confruntarea dintre cele două a început cu un moment de reculegere ținut pentru un fost jucător al echipei brezoiene, Adrian Ionescu, care s-a stins din viață în urmă cu câteva zile, după un accident rutier, la doar 47 de ani, lăsând în urmă îndurerată familia, dar și întreaga comunitate din nordul județului.

Partida s-a terminat la scorul de 5-2. ”În acest ultim meci al sezonului din Liga a IV-a a debutat și un junior de 2009, Raul Trăistaru. Este cel mai tânăr component al echipei noastre care a jucat la acest nivel. Fratele lui, Robi Trăistaru, a căpătat deja experiență. A avut o creștere mare în ultima perioadă. Cu Chimia, am deschis scorul prin Alex Andronache. Am majorat avantajul printr-un autogol. Sebi Botă a centrat în fața porții și a fost co-autor la golul de 2-0. La pauză a fost 2-1. Unul dintre jucătorii lor cu mare experiență a redus din diferență. La pauză am făcut trei schimbări. Am încercat să menajăm o parte din copii ținând cont că luni vor juca semifinala Cupei României cu Băbeni. A fost bine și în partea secundă. Andrei Oiță a dus scorul la 3-1. Ei au marcat din 11 metri pentru 3-2 prin fostul nostru jucător, Alex Anghel. Tavi Naum a înscris pentru 4-2 cu un șut centrare, de la 40 de metri. Am strigat dinainte că e gol, pentru că mai văzusem «filmul» ăsta. Tabela a fost închisă la 5-2 de golgheterul nostru, Sebi Botă, cu un lob peste portar, de la 20 de metri. Gândurile noastre se îndreaptă către familia lui Adrian Ionescu. Am fost profund îndurerați de trecerea lui în neființă. Sincere condoleanțe, familiei!”, a transmis Remus Burcuș, președintele clubului Lotru Brezoi.