Liga IIILiga IVFotbal

Un singur meci din barajul de promovare a avut nevoie de prelungiri

Duminică, 23 iunie, FRF a programat manșa retur a barajului de promovare în Liga a III-a. Un singur meci dintre cele 21 a avut nevoie de prelungiri pentru desemnarea echipei care va face pasul în Liga a III-a. Este vorba despre partida dintre FC Dinamo București (București) – CSL Ștefănești (Ilfov). În tur a fost 2-2. La retur, după 90 de minute, tabela indica 3-3. Dinamo s-a impus în prelungiri, cu 4-3 și a obținut dreptul de a urca o treaptă. Partida a fost arbitrată de vâlceanul Alin Olaru. Pentru Dinamo a jucat și un fost fotbalist de la Flacăra Horezu, Radu Dobrescu.

Așadar, după cele două manșe, au promovat în Liga a III-a: USV Iași (Iași), Şoimii Gura Humorului (Suceava), Ceahlăul Piatra Neamț 2 (Neamț), Diosig Bihardioszeg (Bihor), Oașul Negrești Oaș (Satu Mare), Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj), CIL Blaj (Alba), CS Gheorgheni (Harghita), CS Iernut (Mureș), Vulturii Fărcășești (Gorj), CS Timișul Șag (Timiș), Viitorul Arad (Arad), Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea), ACS Speed Academy Pitești (Argeș), ACS Urban Titu (Dâmbovița), ACS FC Dinamo București (București), CSM Fetești (Ialomița), CSO Băicoi (Prahova), CSM Adjud (Vrancea), Viitorul Cireșu (Brăila) și CS Medgidia (Constanța).

FOTO: Facebook Radu Dobrescu

Rezultate baraj promovare în Liga 3 / Tur

  • Duminică, 16 iunie

Regiunea 1:

Pro Sport Vârfu Câmpului (Botoșani) – ACS USV Iași (Iași)      1-2

Şoimii Gura Humorului (SV) – SC Comstar Vaslui (VS)             5-0

Ceahlăul II Piatra Neamț (NT) – Sportul Onești (Bacău)             3-0

Regiunea 2:

CS Diosig Bihardioszeg (Bihor) – CS Academica Recea (MM)    5-0

Silvicultorul Maieru (BN) – Oașul Negrești Oaș (Satu Mare)       1-4

Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj) – CS Barcău Nușfalău (Sălaj)      8-2

Regiunea 3:

ACSM Codlea (Brașov) – CIL Blaj (Alba)  1-2

Păltiniș Rășinari (Sibiu) – CS Gheorgheni (Harghita)         1-1

CS Iernut (Mureș) – CSAS Prima Brăduț (Covasna)            4-0

Regiunea 4:

Viitorul Severin (Mehedinți) – Vulturii Fărcășești (Gorj) 1-5

Magica Balta Caransebeș (CS) – CS Timișul Șag (TM)      1-5

Viitorul Arad (Arad) – Minerul Lupeni (Hunedoara)         0-0

Regiunea 5:

Iris Titulescu (Olt) – Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea)       1-1

ACS Speed Academy Pitești (Argeș) – CSL Nanov (Teleorman)     5-0

ACS Urban Titu (Dâmbovița) – Metropolitan Ișalnița (Dolj)           3-0

Regiunea 6:

CSL Ștefănești (Ilfov) – ACS FC Dinamo București (București)       2-2

Venus Independența (Călărași) – CSM Fetești (Ialomița)             0-4

FC Bolintin Malu Spart (Giurgiu) – CSO Băicoi (Prahova)            3-3

Regiunea 7:

CSM Adjud (Vrancea) – Voința Lanurile (Buzău)                2-1

Viitorul Cireșu (Brăila) – Pescăruşul Sarichioi (Tulcea)     4-0

Voința Cudalbi (Galați) – CS Medgidia (Constanța)           1-2

Program baraj promovare în Liga 3 / Retur

  • Duminică, 23 iunie

Regiunea 1:

ACS USV Iași (Iași) – Pro Sport Vârfu Câmpului (Botoșani)         2-0

SC Comstar Vaslui (VS) – Şoimii Gura Humorului (Suceava)        2-3

Sportul Onești (Bacău) – Ceahlăul II Piatra Neamț (Neamț)        2-1

Regiunea 2:

Academica Recea (Maramureș) – Diosig Bihardioszeg (BH)       0-4

Oașul Negrești Oaș (Satu Mare) – Silvicultorul Maieru (BN)       6-0

CS Barcău Nușfalău (Sălaj) – Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj)          4-4

Regiunea 3:

CIL Blaj (Alba) – ACSM Codlea (Brașov)   1-1

CS Gheorgheni (Harghita) – Păltiniș Rășinari (Sibiu)          1-0

CSAS Prima Brăduț (Covasna) – CS Iernut (Mureș)            1-1

Regiunea 4:

Vulturii Fărcășești (Gorj) – Viitorul Severin (Mehedinți)  3-2

CS Timișul Șag (Timiș) – Magica Balta Caransebeș (CS)         7-0

Minerul Lupeni (Hunedoara) – Viitorul Arad (Arad)          0-3

Regiunea 5:

Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) – Iris Titulescu (Olt)        4-0

CSL Nanov (Teleorman) – ACS Speed Academy Pitești (Argeș)     1-2

Metropolitan Ișalnița (Dolj) – ACS Urban Titu (Dâmbovița)        0-3

 Regiunea 6:

FC Dinamo București (București) – CSL Ștefănești (Ilfov) 4-3

*) meci decis după prelungiri (3-3 la finalul celor 90 de minute)

CSM Fetești (Ialomița) – Venus Independența (Călărași)               1-3

CSO Băicoi (Prahova) – FC Bolintin Malu Spart (Giurgiu)               2-1

 Regiunea 7:

Voința Lanurile (Buzău) – CSM Adjud (Vrancea)                 1-1

Pescăruşul Sarichioi (Tulcea) – Viitorul Cireșu (Brăila)      1-2

CS Medgidia (Constanța) – Voința Cudalbi (Galați)            4-1

 

 

Articole Similare

Back to top button