Liga a V-a
LIGA A V-A / SERIA I
Rezultate etapa a X-a:
• Duminică, 31 octombrie
Viitorul Călimăneşti – Stejarul Vlădeşti 3-2
* oaspeţii au formulat o contestaţie pentru substituire
Flacăra V. M. Băbeni – Oltul Dăeşti 1-2
Topologul Galicea – AS Căzăneşti 2-2
Unirea Tric. Goleşti – Conexin Runcu 1-5
Foresta Malaia – AS Marlaur 3-0
*) neprogramat pentru neplata unor baremuri mai vechi de arbitraj
Minerul Ocnele Mari – FC Govora 3-0
Viitorul Budeşti – a stat
Clasament
1. Minerul Ocnele Mari 9 7 0 2 37-12 21p. ( +6)
2. Topologul Galicea 10 6 1 3 22-13 19p. ( +4)
3. Foresta Malaia 9 6 0 3 35-22 18p. ( 0)
4. AS Căzăneşti 9 5 3 1 20- 9 18p. ( +6)
5. Conexin Runcu 9 5 2 2 27-16 17p. ( +5)
6. FC Govora 9 5 1 3 30-18 16p. ( +4)
7. Stejarul Vlădeşti 8 5 1 2 21- 9 16p. ( +4)
8. Viitorul Călimăneşti 9 5 1 3 21-27 16p. ( +4)
9. AS Marlaur 9 3 2 4 19-19 11p. ( –4)
10. Unirea Tric. Goleşti 9 2 2 5 20-40 8p. ( –4)
11. Oltul Dăeşti 9 2 1 6 13-29 7p. ( –5)
12. Viitorul Budeşti 9 1 0 8 16-29 3p. ( –9)
13. Flacăra Valea Mare Băbeni 10 0 0 10 9-53 0p. (–12)
* Viitorul Olanu s-a retras din campionat, iar toate rezultatele i-au fost anulate
Program etapa a XI-a:
• Duminică, 7 noiembrie
FC Govora – Viitorul Budeşti _-_
Stejarul Vlădeşti – Flacăra Valea Mare Băbeni _-_
Oltul Dăeşti – Topologul Galicea _-_
AS Căzăneşti – Unirea Tric. Goleşti _-_
Conexin Runcu – Foresta Malaia _-_
AS Marlaur – Minerul Ocnele Mari _-_
Viitorul Călimăneşti – stă
LIGA A V-A / SERIA A II-A
Rezultate etapa a X-a:
• Sâmbătă, 30 octombrie
Prima Prundeni – Luceafărul Pesceana 0-2
Victoria Ştefăneşti – Dinamo Şuşani 1-1
AS Creţeni – Ştiinţa Laloşu 3-0
Voinţa II Orleşti – Victoria Fumureni 7-1
Oltul Ioneşti – Alma Lex Drăgăşani 2-4
Zorile Scundu – CS Guşoeni 1-1
Avântul Amărăşti – a stat
Clasament
1. Dinamo Şuşani 10 8 2 0 28- 9 26p. (+14)
2. AS Creţeni 9 8 0 1 31- 5 24p. (+12)
3. Luceafărul Pesceana 10 6 1 3 33-22 19p. ( +7)
4. CS Guşoeni 9 5 3 1 19-11 18p. ( +3)
5. Zorile Scundu 9 5 1 3 24-15 16p. ( –2)
6. Alma Lex Drăgăşani 8 4 1 3 29-18 13p. ( +4)
7. Voinţa II Orleşti 9 4 1 4 24-26 13p. ( –2)
8. Prima Prundeni 9 3 2 4 7-17 11p. ( –4)
9. Ştiinţa Laloşu 8 2 4 2 20-13 10p. ( –2)
10. Victoria Fumureni 9 2 0 7 11-37 6p. ( –6)
11. Victoria Ştefăneşti 9 1 2 6 20-29 5p. (–10)
12. Avântul Amărăşti 9 1 1 7 18-39 4p. (–11)
13. Oltul Ioneşti 8 0 0 8 15-38 0p. (–12)
Program etapa a XI-a:
• Duminică, 7 noiembrie
CS Guşoeni – Prima Prundeni _-_
Luceafărul Pesceana – Victoria Ştefăneşti _-_
Avântul Amărăşti – AS Creţeni _-_
Ştiinţa Laloşu – Voinţa II Orleşti _-_
Victoria Fumureni – Oltul Ioneşti _-_
Alma Lex Drăgăşani – Zorile Scundu _-_
Dinamo Şuşani – stă
LIGA A V-A / SERIA A III-A
Rezultate etapa a X-a:
• Duminică, 31 octombrie
AS 2009 Popeşti – Viitorul Rm. Vâlcea 3-0
* neprogramat pentru neplata unor baremuri mai vechi de arbitraj
Forestierul Romani – AS Pietrari 3-7
Minerul Costeşti – Montana Izv. Rece 6-0
Păstorul Vaideeni – Flacăra 2005 Horezu 3-1
Unirea Tomşani – Sportul Genuneni 0-3
AS Bărbăteşti – Viitorul Buneşti 6-0
Rapid Stoeneşti – Viitorul Foleşti 7-2
Clasament
1. Flacăra 2005 Horezu 10 7 2 1 29-13 23p. ( +5)
2. AS 2009 Popeşti 10 7 1 2 19- 9 22p. ( +7)
3. AS Bărbăteşti 10 6 3 1 35-13 21p. ( +3)
4. Sportul Genuneni 10 6 0 4 30-17 18p. ( +3)
5. Unirea Tomşani 10 5 3 2 23-12 18p. ( +3)
6. Minerul Costeşti 10 5 3 2 21-11 18p. ( +3)
7. Rapid Stoeneşti 10 5 2 3 29-19 17p. ( –1)
8. Păstorul Vaideeni 10 5 2 3 24-16 17p. ( +2)
9. Viitorul Buneşti 10 4 2 4 15-22 14p. ( +2)
10. Montana Izv. Rece 10 4 0 6 23-30 12p. ( –3)
11. AS Pietrari 10 3 2 5 27-24 11p. ( –1)
12. Viitorul Foleşti 10 1 0 9 14-52 3p. (–12)
13. Forestierul Romani 10 0 2 8 10-38 2p. (–10)
14. Viitorul Rm. Vâlcea 10 0 0 10 10-40 0p. (–12)
Program etapa a XI-a:
• Sâmbătă, 6 noiembrie
Viitorul Foleşti – AS 2009 Popeşti _-_
Viitorul Rm. Vâlcea – Forestierul Romani _-_
AS Pietrari – Minerul Costeşti _-_
Montana Izv. Rece – Păstorul Vaideeni _-_
Flacăra 2005 Horezu – Unirea Tomşani _-_
Sportul Genuneni – AS Bărbăteşti _-_
Viitorul Buneşti – Rapid Stoeneşti _-_
LIGA A V-A / SERIA A IV-A
Rezultate etapa a X-a:
• Sâmbătă, 30 octombrie
Saldi Cernişoara – Cerna Copăceni 3-3
• Duminică, 31 octombrie
Experti 2000 Popeşti – Real Cernişoara 4-2
Juventus Roeşti – Progresul Măldăreşti 1-3
Prim Stroeşti – Ştiinţa Grădiştea 3-2
Inter Lăpuşata – AS Oteşani 2-1
Măgura Slătioara – ALX Port Vale Mateeşti 5-4
Fauru Livezi – a stat
Clasament
1. Experti 2000 Popeşti 10 8 2 0 40-11 26p. (+11)
2. Progresul Măldăreşti 9 8 0 1 30-15 24p. (+12)
3. Juventus Roeşti 10 6 2 2 32-18 20p. ( +5)
4. Fauru Livezi 9 6 1 2 26-13 19p. ( +7)
5. ALX Port Vale Mateeşti 9 5 1 3 37-18 16p. ( +4)
6. Cerna Copăceni 9 5 1 3 21-14 16p. ( +1)
7. Ştiinţa Grădiştea 9 3 1 5 16-14 10p. ( –5)
8. Prim Stroeşti 10 3 1 6 18-34 10p. ( –5)
9. Măgura Slătioara 9 2 2 5 25-33 8p. ( –7)
10. Real Cernişoara 9 2 2 5 17-25 8p. ( –4)
11. Saldi Cernişoara 9 2 1 6 20-33 7p. (–11)
12. Inter Lăpuşata 9 2 1 6 11-32 7p. ( –5)
13. AS Oteşani 9 0 1 8 13-46 1p. (–11)
Program etapa a XI-a:
• Duminică, 7 noiembrie
ALX P. V. Mateeşti – Fauru Livezi _-_
Real Cernişoara – Juventus Roeşti _-_
Progresul Măldăreşti – Prim Stroeşti _-_
Ştiinţa Grădiştea – Inter Lăpuşata _-_
AS Oteşani – Saldi Cernişoara _-_
Cerna Copăceni – Măgura Slătioara _-_
Experti 2000 Popeşti – stă
derby local la amarasti aveti grija ce arbitru trimiteti