16 etape de suspendare pentru fotbalistul care l-a pocnit pe Claudiu Cârstea

* în plus, Comisia de Disciplină a stabilit ca meciul dintre AS Căzăneşti şi Flacăra Valea Mare Băbeni, întrerupt în minutul 86, la scorul de 1-0, să fie omologat la „masa verde” (cu 3-0)

În şedinţa de marţi, 27 octombrie, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Vâlcea l-a sancţionat cât se poate de aspru (cu 16 etape de suspendare) pe jucătorul Constantin Bănică de la Flacăra Valea Mare Băbeni, care l-a lovit pe arbitrul Claudiu Cârstea la meciul disputat în deplasare cu AS Căzăneşti, în cadrul Seriei I. În plus, forul condus de Constantin Lazăr a luat decizia de a omologa partida respectivă la „masa verde”, cu scorul de 3-0 pentru AS Căzăneşti. Meciul fusese întrerupt în minutul 86, imediat după incidentul cu pricina, atunci când scorul era 1-0 pentru echipa din Căzăneşti.