Liga a IV-a
Clasament seniori
1. Oltul Ioneşti 2009 30 25 4 1 108-20 79p. (+34)
2. Damila Măciuca 30 20 5 5 68- 16 65p. (+20)
3. Cozia Călimăneşti 30 18 9 3 88- 35 63p. (+18)
4. Minerul Berbeşti 30 18 6 6 66- 41 60p. (+15)
5. Dinamo Rm. Vâlcea 30 17 6 7 75- 43 57p. (+12)
6. Posada Perişani 30 17 6 7 80- 55 57p. (+12)
7. AS Şirineasa 30 15 7 8 63- 39 52p. ( +7)
8. CSM Drăgăşani 30 14 7 9 63- 37 49p. ( +4)
9. Voinţa Orleşti 30 11 5 14 40- 50 38p. ( –7)
10. FC Băbeni 30 11 1 18 47- 67 34p. (–11)
11. Olteţul Alunu 30 10 4 16 46- 86 34p. (–11)
12. Lotru Brezoi 30 10 3 17 42- 66 33p. (–12)
13. Conexin Runcu 30 7 10 13 35- 47 31p. (–14)
14. AS Mihăeşti 30 9 4 17 39- 66 31p. (–11)
15. Flacăra Horezu 30 8 4 18 55- 69 28p. (–17)
16. Progresul Măldăreşti 30 7 5 18 62- 91 26p. (–19)
17. Nova Turist 30 7 1 22 42-109 22p. (–23)
18. Olteţul Bălceşti 30 2 1 27 15- 97 7p. (–38)
Clasament juniori
1. Cozia Călimăneşti 30 25 2 3 148- 29 102p. (+40)
2. Lotru Brezoi 30 25 2 3 122- 27 102p. (+40)
3. Damila Măciuca 30 20 4 6 112- 71 84p. (+26)
4. Minerul Berbeşti 30 19 3 8 120- 46 79p. (+13)
5. Voinţa Orleşti 30 17 2 11 103- 57 70p. (+14)
6. Conexin Runcu 30 14 5 11 93- 82 61p. ( +7)
7. Flacăra Horezu 30 13 5 12 85- 58 57p. ( 0)
8. Olteţul Alunu 30 13 4 13 91- 81 56p. ( –7)
9. Dinamo Rm. Vâlcea 30 13 3 14 85- 88 54p. ( –3)
10. CSM Drăgăşani 30 13 1 16 85-121 53p. ( –6)
11. AS Şirineasa 30 11 8 11 87- 90 52p. ( –5)
12. AS Mihăeşti 30 12 2 16 81-118 50p. ( –7)
13. Progresul Măldăreşti 30 11 3 16 61-108 47p. ( –9)
14. FC Băbeni 30 10 5 15 57- 69 45p. (–16)
15. Oltul Ioneşti 2009 30 9 5 16 86-116 41p. (–21)
16. Posada Perişani 30 7 4 19 37-109 32p. (–25)
17. Nova Turist Rm. Vâlcea 30 5 3 22 64-143 23p. (–32)
18. Olteţul Bălceşti 30 1 3 26 34-138 7p. (–51)
Liga a IV-a
Restanţă din etapa a 18-a: Miercuri – 19 mai
Minerul Berbeşti – Posada Perişani 2-0
La pauză: 0-0
A marcat: Ionuţ Vladu (2 – ambele din penalti)
Arbitri: Căt. Buşi – M. Joiţa, Cl. Cârstea; Observator: Ghe. Mosor
Rezultat juniori: 3-0 (neprogramat)
Rezultatele etapei a 30-a: Sâmbătă – 22 mai
Posada Perişani – Progresul Măldăreşti 4-2
La pauză: 1-1
Au marcat: Mătăsaru, L. Pufu, Niţulescu, Polici (autogol) / Dichel, Diaconu
Arbitri: A. Voicescu – B. Diculoiu, Fl. Dinu; Observator: C. Ariciu.
Rezultat juniori: 0-0
FC Băbeni – Nova Turist Rm. Vâlcea 2-0
La pauză: 0-0
Au marcat: Strâmbeanu, Filipoiu
Arbitri: N. Dobrică – Cl. Cârstea, C. Miron; Observator: V. Niculicioiu.
Rezultat juniori: 0-1 (contestaţie)
Voinţa Orleşti – Olteţul Alunu 1-1
La pauză: 0-1
Au marcat: A. Dumitrescu / Chiurtu
Arbitri: A. Iagăr – M. Truţă, R. Bălteanu; Observator: T. Ţarălungă.
Rezultat juniori:
Conexin Runcu – Cozia Călimăneşti 1-1
La pauză: 1-1
Au marcat: Lala / Nedescu
Arbitri: Cr. Hoarcă – M. Badea, A. Epure; Observator: P. Bran .
Rezultat juniori: 0-3
Lotru Brezoi – AS Şirineasa 1-1
La pauză: 0-1
Au marcat: Stoian / Scheul
Arbitri: A. Croitoru – V. Teodorescu, Cip. Tudorică; Observator: M. Cârceag.
Rezultat juniori: 6-0
Damila Măciuca – Flacăra Horezu 3-1
La pauză: 1-0
Au marcat: S. Voicu, L. Munteanu, Pîrvulescu / R. Gherghe
Arbitri: S. Mihăilă – A. Neagoe, M. Dincă ; Observator: I. Bivolaru.
Rezultat juniori:
Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – AS Mihăeşti 1-3
La pauză: 0-1
Au marcat: C. Văcaru / Ceapă, Mazilu, Oanţă
Arbitri: L: Mosor – R. Mitroi, G. Gugu; Observator: V. Paraschiva.
Rezultat juniori: 3-5
Oltul Ioneşti 2009 – CSM Drăgăşani 1-0
La pauză: 1-0
A marcat: A. Savu
Arbitri: Fl. Păunescu – M. Schianu, A. Moja; Observator: Ghe. Mosor.
Rezultat juniori: 10-1
Olteţul Bălceşti – Minerul Berbeşti 0-3 (neprogramat)
La pauză: –
Au marcat: –
Arbitri: – ; Observator: – .
Rezultat juniori: 0-3 (neprogramat)
Programul etapei a 31-a: Miercuri – 26 mai
Damila Măciuca – Progresul Măldăreşti _-_
Cozia Călimăneşti – Lotru Brezoi _-_
Minerul Berbeşti – Conexin Runcu _-_
AS Şirineasa – Voinţa Orleşti _-_
Olteţul Alunu – FC Băbeni _-_
Nova Turist Rm. Vâlcea – Posada Perişani _-_
AS Mihăeşti – Oltul Ioneşti 2009 _-_
Flacăra Horezu – Dinamo 2007 Rm. Vâlcea _-_
CSM Drăgăşani – Olteţul Bălceşti 3-0 (neprogramat)
* meciurile de seniori încep la ora 18.00, cele de juniori la ora 16.00
Programul etapei a 32-a: Sâmbătă – 29 mai
Progresul Măldăreşti – Nova Turist Rm. Vâlcea _-_
Posada Perişani – Olteţul Alunu _-_
Voinţa Orleşti – Cozia Călimăneşti _-_
FC Băbeni – AS Şirineasa _-_
Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – Damila Măciuca _-_
Oltul Ioneşti 2009 – Flacăra Horezu _-_
Conexin Runcu – CSM Drăgăşani _-_
Lotru Brezoi – Minerul Berbeşti _-_
Olteţul Bălceşti – AS Mihăeşti 0-3 (neprogramat)
* meciurile de seniori încep la ora 11.00, cele de juniori la ora 13.00
Voinţa Orleşti – Olteţul Alunu
rezultat juniori 5-1
FORRZAAA COZIIAAAA cea mai buna echipa din judet la juniori CAMPIONIIIII!!!