AtletismAlte sporturi

Liceul Tehnologic Brătianu, din Drăgășani, la înălțime!

În acest week-end, la Bacău a avut loc etapa zonală a Campionatului Național de Atletism la nivel de copii. Printre sportivii prezenți s-au aflat și câțiva reprezentanți ai Liceului Tehnologic Brătianu, din Drăgășani. Dacă până acum elevii profesorilor Cristi și Luminița Orza ne-au obișnuit cu performanțe la alergare, în cursele de fond, semifond, apar rezultate și în alte probe. Sunt copii talentați, care pot ajunge pe cele mai înalte culmi. Un exemplu în acest sens este Emilia Nistor, care a câștigat concursul la săritura în înălțime. Diaconu Ruxandra s-a clasat pe locul 3 la 1500 metri, iar Daria Iordache a ocupat locul 4 la aruncarea greutății. Finala Campionatului Național pentru Copii va avea loc la finele lunii martie.